Skip Navigation Links
Home| Expand Home|
Schedules| Expand Schedules|
Ministries| Expand Ministries|
Faith Formation| Expand Faith Formation|
Youth Ministry| Expand Youth Ministry|
Pictures| Expand Pictures|
Resources(Links)| Expand Resources(Links)|
Parish Life| Expand Parish Life|
About|
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Feb 2/3


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion Thomas Determan
Sarah Richter
Kortney McVey
Teri Gregory
Marcie Kruchten
Collette Kehrer
Marta Richardson
Nora Parr
Beth Crawford
Monica Hellmann
Lector
(Click here for readings)
Bob Kruchten Stephanie Pfeffer
Servers Rachel Gregory
Marc Olsson
Stacie Olsson
Raymond Pfeffer
Trina Brokering
Meghan Gilbert
Greaters Rich Schomaker
Norman Strubhart
Mike Santel
Jeff Santel
Chris Schomaker
Marvin Middendorff
Dave Schomaker
Brian Billhartz
Ralph Eilermann
Bill Koentz
Ken McLaughlin
Charlie Daiber
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Feb 9/10


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion Chris Schomaker
Kim Koontz
Meghan Webb
Mary Stump
Flo Hertenstein
Jeff Mueth
Laura Frerking
Bonnie Zurliene
Ted Winkeler
Judy Winkeler r
Lector
(Click here for readings)
Michael Wolney Matt Oelrich
Servers Patti Pollmann
Ben Powell
Jacob Powell
Brandon Oelrich
Elena Wessel
Evan Wessel
Greaters Rich Schomaker
Charlie Diaber
Mike Santel
Jeff Santel
Volunteer
Marvin Middendorff
Ray Krausz
Don Hecker
Ken McLaughlin
Dave Schomaker
Brian Billhartz
Tom Denton
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Feb 16/17


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion Marcie Kruchten
Thomas Determan
Kim Koontz
Marlene Fridley
Sarah Richter
Justin Wolfslau
Tom Wolfslau
Kara Rapien
Teresa Haar
Judy Fuehne
Lector
(Click here for readings)
Ed Sander Barb Wolfslau
Servers Patti Pohlman
Marc Olsson
Stacie Olsson
Emily Ess
Jaden Wyms
Maura Wessel
Greaters Rich Schomaker
Norman Strubhart
Mike Santel
Jeff Santel
Chris Schomaker
Marvin Middendorff
Lavern Thole
Don Hecker
Ralph Eilermann
Bill Koentz
Charlie Daiber
Ray Krausz
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Feb 23/24


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion Kortney McVey
Chris Schomaker
Mary Stumpf
Flo Hertenstein
Meghan Webb
Mary L Schomaker
Janice Wiegmann
John Schomaker
Nancy Schomaker
Geri Hughes
Lector
(Click here for readings)
Teri Gregory Julia Huff
Servers Rachael Gregory
Ben Powell
Jacob Powell
Raymond Pfeffer
Justin Weihe
Shelby Weihe
Greaters Rich Schomaker
Norman Strubhart
Mike Santel
Jeff Santel
Volunteer
Marvin Middendorff
Ken McLaughlin
Dave Schomaker
Brian Billhartz
Tom Denton
Lavern Thole
Ralph Eilermann
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Mar 3


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion

Bill Petz
Collette Kehrer
Marta Richardson
Nora Parr
Jeff Mueth
Lector
(Click here for readings)
Stephanie Haar
Servers

Elena Wessel
Evan Wessel
Maura Wessel
Greaters




Bill Koentz
Charlie Daiber
Ray Krausz
Don Hecker
Ken McLaughlin
Dave Schomaker
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Mar 6


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion

Beth Crawford
Monica Hellmann
Laura Frerking
Ted Winkeler
Judy Winkeler
Lector
(Click here for readings)
Glen Albers
Servers

Patti Pollmann
Emily Ess
Jaden Wyms
Greaters




Brian Billhartz
Tom Denton
Lavern Thole
Ralph Eilermann
Bill Koentz
Charlie Daiber
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Mar 10


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion

Judy Fuehne
Teresa Haar
Bonnie Zurliene
Kara Rapien
Mary L Schomaker
Lector
(Click here for readings)
Geri Hughes
Servers

Justin Weihe
Shelby Weihe
Patti Pollmann
Greaters




Ray Krausz
Don Hecker Ken McLaughlin
Dave Schomaker
Brian Billhartz
Tom Denton
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Mar 17


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion

John Schomaker
Nancy Schomaker
Bill Petz
Collette Kehrer
Marta Richardson
Lector
(Click here for readings)
Renee Brokering
Servers

Trina Brokering
Emily Ess
Meghan Gilbert
Greaters




Lavern Thole
Ralph Eilermann
Bill Koentz
Charlie Daiber
Ray Krausz
Don Hecker
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Mar 24


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion

Nora Parr
Beth Crawford
Monica Hellmann
Laura Frerking
Judy Fuehne
Lector
(Click here for readings)
Jeff Mueth
Servers

Elena Wessel
Evan Wessel
Maura Wessel
Greaters




Ken McLaughlin
Dave Schomaker
Tom Denton
Lavern Thole
Ralph Eilermann
Brian Billhartz
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Mar 31


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion

Marlene Fridley
Justin Wolfslau
Janice Wiegmann
Ted Winkeler
Judy Winkeler
Lector
(Click here for readings)
Barb Wolfslau
Servers

Tom Wolfslau
Jaden Wyms
Dan Wiegmann
Greaters Larry Oelrich
Ryan Hund
Tom Denton
Don Hecker
David Maciejewski
Ken McLaughlin
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Apr 6/7


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion Sarah Richter
Kim Koontz
Marcie Kruchten
Flo Hertenstein
Meghan Webb
Marta Richardson
Bonnie Zurliene
Collette Kehrer
John Schomaker
Nancy Schomaker
Lector
(Click here for readings)
Bob Krutchen Matt Oelrich
Servers Patti Pollmann
Marc Olsson
Stacie Olsson
Brandon Oelrich
Trina Brokering
Emily Ess
Greaters Rich Schomaker
Norman Strubhart
Mike Santel
Jeff Santel
Chris Schomaker
Marvin Middendorff
Bill Koentz
Charlie Daiber
Don Hecker
Ken McLaughlin
Dave Schomaker
Ray Krausz
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days PLEASE SIGN UP FOR EASTERE: SUNRISE (700AM) & SUNDAY MASS (9:00AM)

Apr 13/14 Palm Sunday


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion Mary Stump
Thomas Determan
Kortney McVey
Kortney McVey
Marlene Fridley
Kara Rapien
Teresa Haar
Bill Petz
Tom Wolfslau
Barb Wolfslau
Lector
(Click here for readings)
Ed Sander
Teri Gregory
Julia Huff
Geri Hughes
Servers Rachel Gregory
Jacob Powell
Ben Powell
Elena Wessel
Evan Wessel
Maura Wessel
Greaters Rich Schomaker
Norman Strubhart
Mike Santel
Jeff Santel
Chris Schomaker
Marvin Middendorff
Brian Billhartz
Tom Denton
Ralph Eilermann
Bill Koentz
Charlie Daiber
Lavern Thole
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Apr 27/28


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion Marlene Fridley
Justin Wolfslau
Chris Schomaker
Tom Wolfslau
Barb Wolfslau
Monica Hellmann
Beth Crawford
Mary L Schomaker
Geri Hughes
Jeff Mueth
Lector
(Click here for readings)
TBA Renee Brokering
Servers Stacie Olsson
Patti Pollmann
Marc Olsson
Trina Brokering
Shelby Weihe
Justin Weihe
Greaters Rich Schomaker
Norman Strubhart
Mike Santel
Jeff Santel
Chris Schomaker
Marvin Middendorff
Ray Krausz
Don Hecker
Dave Schomaker
Brian Billhartz
Tom Denton
Ken McLaughlin
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

May 5


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion

Laura Frerking
Judy Fuehne
Marlene Fridley
Justin Wolfslau
Janice Wiegmann
Lector
(Click here for readings)
Stephanie Pfeffer
Servers

Raymond Pfeffer
Emily Ess
Meghan Gilbert
Greaters




Lavern Thole
Ralph Eilermann
Charlie Daiber
Ray Krausz
Don Hecker
Bill Koentz
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

May 12


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion

Bonnie Zurliene
Ted Winkeler
Judy Winkeler
Collette Kehrer
Marta Richardson
Lector
(Click here for readings)
Jeff Mueth
Servers

Elena Wessel
Evan Wessel
Maura Wessel
Greaters




Ken McLaughlin
Brian Billhartz
Tom Denton
Lavern Thole
Ralph Eilermann
Dave Schomaker
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

May 19


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion

Teresa Haar
Bill Petz
Kara Rapien
John Schomaker
Nancy Schomaker
Lector
(Click here for readings)
Stephanie Haar
Servers

Shelby Weihe
Brandon Oelrich
Justin Weihe
Greaters Dave Schomaker
Charlie Daiber
Ray Krausz
Bill Koentz
Don Hecker
Ken McLaughlin
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

May 26


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion

Tom Wolfslau
Marlene Fridley
Mary L Schomaker
Geri Hughes
Jeff Mueth
Lector
(Click here for readings)
Barb Wolfslau
Servers

Jaden Wyms
Emily Ess
Meghan Gilbert
Greaters




Brian Billhartz
Tom Denton
Ralph Eilermann
Bill Koentz
Lavern Thole
Charlie Daiber
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion





Lector
(Click here for readings)
Servers



Greaters









Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion





Lector
(Click here for readings)
Servers



Greaters









Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion





Lector
(Click here for readings)
Servers



Greaters









Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion





Lector
(Click here for readings)
Servers



Greaters









Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days


  Saturday
4:00PM
Sunday
8:00AM
Extraordinary Ministers of Communion





Lector
(Click here for readings)
Servers



Greaters










© 2019 - St George Church New Baden, IL>