Skip Navigation Links
Home| Expand Home|
Schedules| Expand Schedules|
Ministries| Expand Ministries|
Faith Formation| Expand Faith Formation|
Youth Ministry| Expand Youth Ministry|
Pictures| Expand Pictures|
Resources (links)| Expand Resources (links)|
Parish Life| Expand Parish Life|
About|
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

December 28-29
  Saturday
4:00PM
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Flo Hertenstein

Thomas Determan

Mary Stumpf

Marlene Fridley

Chris Schomaker

Justin Wolfslau

Tom Wolfslau

Barb Wolfslau

Ted Winkler

Judy Winkler

Lector
(Click here for readings)
Teri Gregory Matt Oelrich
Servers

Rachel Gregory

Marc Olsson

Stacie Olsson

Brandon Oelrich

Cameron Wolfslau

Jaden Wyms

Greaters

Rich Schomaker

Norman Strubhart

Mike Santel

Jeff Santel

Volunteer

Marvin Middendorff

Tom Denton

Ken McLaughlin

Ryan Hund

2 Knights of Columbus Members

Sacristan
Deacon John Fridley Jeff Mueth
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

December 31
 

5:00PM
Extraordinary Ministers of Communion

Sarah Richter

Janice Wiegmann

Justin Wolfslau

Tom Wolfslau

Barb Wolfslau

Lector
(Click here for readings)
Ed Sander
Servers

Patti Pollmann

Jaden Wyms

Cameron Wolfslau

Greaters

Norman Strubhart

Mike Santel

Jeff Santel

Marvin Middendorff

Rich Schomaker

Tom Denton


Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

January 5
 
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Nora Parr

Janice Wiegmann

Bonnie Zurliene

Kara Rapien /p>

Laura Frerking

Lector
(Click here for readings)
Stephanie Haar
Servers

Meghan Gilbert

Emily Ess

Justin Weihe

Greaters

Lavern Thole

Ralph Eilermann

Bill Koentz

Charlie Daiber

Ray Krausz

Don Hecker

Sacristan
Mike Haar
Children's Liturgy
Beth Crawford
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

January 12
 
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Colette Kehrer

John Schomaker

Nancy Schomaker

Teresa Haar /p>

Bill Petz

Lector
(Click here for readings)
Geri Hughes
Servers

Elena Wessel

Evan Wessel

Maura Wessel

Greaters

Ken McLaughlin

Dave Schomaker

Brian Billhartz

Tom Denton

Lavern Thole

Ralph Eilermann

Sacristan
Jeff Mueth
Children's Liturgy
Sheila Zgonina
Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

January 19
 
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Marta Richardson

Jeff Mueth

Monica Hellmann

Beth Crawford

Judy Fuehne

Lector
(Click here for readings)
Stephanie Haar
Servers

Patti Pollmann

Trina Brokering

Meghan Gilbert

Greaters

Bill Koetnz

Charlie Daiber

Ray Krausz

Don Hecker

Ken McLaughlin

Dave Schomaker



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

January 26
 
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Justin Wolfslau

Tom Wolfslau

Geri Hughes

Nora Parr

Janice Wiegmann

Lector
(Click here for readings)
Barb Wolfslau
Servers

Cameron Wolfslau

Jaden Wyms

Emily Ess

Greaters

Brian Billhartz

Tom Denton

Lavern Thole

Ralph Eilermann

Bill Koentz

Charlie Daiber



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

February 2
  Saturday
4:00PM
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Thomas Determan

Ed Sander

Teri Gregory

Sa

rah Richter

F

lo Hertenstein

Bonnie Zurliene

Kara Rapien

Laura Frerking

Collette Kehrer

Bill Petz

Lector
(Click here for readings)
Michael Wolney Stephanie Pfeffer
Servers

Rachel Gregory

Jacob Powell

Ben Powell

Raymond Pfeffer

Justin Weihe

Meghan Gilbert

Greaters

Rich Schomaker

Norman Strubhart

Mike Santel

Jeff Santel

Chris Schomaker

Marvin Middendorff

Ray Krausz

D

on Hecker

Ken McLaughlin

Dave Schomaker

Brian Billhartz

Tom Denton



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

February 9
  Saturday
4:00PM
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Teri Gregory

Mary Stumpf

Marlene Fridley

Chris Schomaker

Thomas Determan

John Schomaker

Nancy Schomaker

Teresa Haar

Marta Richardson

Jeff Mueth

Lector
(Click here for readings)
Ed Sander Renee Brokering
Servers

Patti Pollmann

Marc Olsson

Stacie Olsson

Trina Brokering

Brandon Oelrich

Emily Ess

Greaters

Rich Schomaker

Norman Strubhart

Mike Santel

Jeff Santel

Volunteer

Marvin Middendorff

Lavern Thole

Ralph Eilermann

Bill Koentz

Charlie Daiber

Ray Krausz

Don Hecker



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

February 16
  Saturday
4:00PM
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Ed Sander

Teri Gregory

Sarah Richter

Flo Hertenstein

Mary Stumpf

Monica Hellmann

Beth Crawford

Judy Fuehne

Geri Hughes

Nora Parr

Lector
(Click here for readings)
Glenn Albers Jeff Mueth
Servers

Rachel Gregory

Ben Powell

Jacob Powell

Elena Wessel

Evan Wessel

Maura Wessel

Greaters

Rich Schomaker

Norman Strubhart

Mike Santel

Jeff Santel

Chris Schomaker

Marvin Middendorff

Ken McLaughlin

Dave Schomaker

Brian Billhartz

Tom Denton

Lavern Thole

Ralph Eilermann



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

February 23
  Saturday
4:00PM
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Marlene Fridley

Chris Schomaker

Thomas Determan

Ed Sander

Teri Gregory

Tom Wolfslau

Justin Wolfslau

Janice Wiegmann

Bonnie Zurliene

Kara Rapien

Lector
(Click here for readings)
Robert Kruchten Barb Wolfslau
Servers

Rachel Gregory

Marc Olsson

Stacie Olsson

Jaden Wyms

Cameron Wolfslau

Raymond Pfeffer

Greaters

Rich Schomaker

Norman Strubhart

Mike Santel

Jeff Santel

Volunteer

Marvin Middendorff

Bill Koentz

Charlie Daiber

Ray Krausz

Don Hecker

Ken McLaughlin

Dave Schomaker



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

Feb 29-March 1
  Saturday
4:00PM
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Sarah Richter

Flo Hertenstein

Mary Stumpf

Marlene Fridley

Thomas Determan

Laura Frerking

Marta Richardson

John Schomaker

Nancy Schomaker

Teresa Haar

Lector
(Click here for readings)
Teri Gregory Matt Oelrich
Servers

Patti Pollmann

Ben Powell

Jacob Powell

Brandon Oelrich

Meghan Gilbert

Emily Ess

Greaters

Rich Schomaker

Norman Strubhart

Mike Santel

Jeff Santel

Chris Schomaker

Marvin Middendorff

Brian Billhartz

Tom Denton

Lavern Thole

Ralph Eilermann

Bill Koentz

Charlie Daiber



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

March 8
 
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Geri Hughes

Beth Crawford

Monica Hellmann

Bill Petz

Judy Fuehne

Lector
(Click here for readings)
Stephanie Haar
Servers

Elena Wessel

Evan Wessel

Maura Wessel

Greaters

Ray Krausz

Don Hecker

Ken McLaughlin

Dave Schomaker

Brian Billhartz

Tom Denton



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

March 15
 
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Jeff Mueth

Ted Winkeler

Judy Winkeler

Nora Parr

Kara Rapien

Lector
(Click here for readings)
Geri Hughes
Servers

Trina Brokering

Raymond Pfeffer

Justin Wihe

Greaters

Lavern Thole

Ralph Eilermann

Bill Koentz

Charlie Daiber

Ray Krausz

Don Hecker



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

March 22
 
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Janice Wiegmann

Tom Wolfslau

Barb Wolfslau

Justin Wolfslau

Bonnie Zurliene

Lector
(Click here for readings)
Julie Huff
Servers

Jaden Wyms

Cameron Wolfslau

Meghan Gilbert

Greaters

Ken McLaughlin

Dave Schomaker

Brian Billhartz

Tom Denton

Lavern Thole

Ralph Eilermann



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

March 29
 
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Nancy Schomaker

John Schomaker

Laura Frerking

Teresa Haar

Marta Richardson

Lector
(Click here for readings)
Stephanie Pfeffer
Servers

Raymond Pfeffer

Emily Ess

Justin Weihe

Greaters

Bill Koentz

Charlie Daiber

Ray Krausz

Don Hecker

Ken McLaughlin

Dave Schomaker



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

April 5
 
Saturday 4:00PM
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Flo Hertenstein

Sarah Richter

Mary Stumpf

Marlene Fridley

Thomas Determan

Judy Fuehne

Geri Hughes

Beth Crawford

Monica Hellmann

Bill Petz

Lector
(Click here for readings)

Ed Sander

Teri Gregory

Renee Brokering

Jeff Mueth

Servers

Rachel Gregory

Marc Olsson

Stacie Olsson

Trina Brokering

Brandon Oelrich

Meghan Gilbert

Greaters

Rich Schomaker

Norman Strubhart

Mike Santel

Jeff Santel

Chris Schomaker

Marvin Middendorff

Brian Billhartz

Tom Denton

Lavern Thole

Ralph Eilermann

Bill Koentz

Charlie Daiber



Click Here for Minister list
Scroll up or down for other days

April 19
 
Saturday 4:00PM
Sunday
8:30AM
Extraordinary Ministers of Communion

Ed Sander

Teri Gregory

Chris Schomaker

Flo Hertenstein

Mary Stumpf

Ted Winkeler

Judy Winkeler

Jeff Mueth

Nora Parr

Kara Rapien

Lector
(Click here for readings)
Glenn Albers Stephanie Haar
Servers

Rachel Gregory

Ben Powell

Jacob Powell

Elena Wessel

Evan Wessel

Maura Wessel

Greaters

Rich Schomaker

Norman Strubhart

Mike Santel

Jeff Santel

Volunteer

Marvin Middendorff

Ray Krausz

Don Hecker

Ken McLaughlin

Dave Schomaker

Brian Billhartz

Tom Denton




© 2020 - St George Church New Baden, IL -